Akupunktur Tarihi ve Gelişimi ?

Çin ihtilalinden sonra Mao Tse-tung ilaç sanayiinde adeta bir bükülme yapmış ve gelecekte önemli olacak adımlarr atmıştır. Kadim tedavi yöntemlerini yeni baştan aptalfederek vüruttirmiştir. Mao Tse-tung aptalfettiği yöntemlerden biride akupunktur dur. Akupunktur için Mao Tse-tung “Folkın makro bir hazinesi” diye tabirde bulunmuşdolaşma.

Akupunktur kısaca narin bir iğnenin vücudun sınırlı noktalarına garprmak suretiyle geçerli bir yöntemdir. Sitemizde Akupunktur Nedir? Konusuna değindik buraya tıklayarak detaylı veri alabilirsiniz. Akupunktur da önemli olan kriter sayrılık türüne bakılırsa ne noktaları kullanacağınızı güzel bilmeniz gerekmektedir.

Akupunktur ilk kez M.Ö. 200’lü yıllarda makalelmış olan “Hungd Neiging Suwen” Prof.Ilza Veith aracılığıyla kırlmış olan kitapda geçmektedir. Akupunktur Çin haricinde Mıpeçe tarihinde de başüstüneğuna üzerine lafıntılar bulunmaktadır. M.Ö. 1550 ‘li yılardan kalma Ebers Papirüsü’n VESSEL eserinde bile geçmektedir. Güney Afrika’da Bantular, Fellah Kabilelerinde, Eskimolarda, Brezilyada otokton kabilelerde Akupunktur tedavisine değgin lakırtııntılar bulunmaktadır.

Fon : https://www.icesi.edu.co/i2t/foro-i2t/user/350-nexfox.php

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *